Vše, co potřebujete vědět o MS v hokeji 2017

Stejně jako každý rok, i letos se bude konat významný hokejový turnaj. Půjde o MS v hokeji 2017, v rámci kterého poslední zápas rozhodne, která země se na následující rok stane mistrem světa.

Pokud jde o pořadatelství, rozhodně byste měli vědět, že letošní program MS v hokeji 2017 je zajímavý v tom, že turnaj pořádají hned dvě země. Je to Francie a Německo. V první jmenované zemi se utkání odehrají přímo v hlavním městě, a to v Paříži. Zde na hráče čeká AccorHotels Arena. Pokud jde o zemi druhou, tak zde se turnaj odehraje v Kolíně nad Rýnem, ve kterém se nachází známá Lanxess arena. Jedná se o největší hokejovou halu v rámci Evropy.

Jaké jsou termíny konání MS v hokeji 2017?

Už víte, kde se bude hrát. Podívejte se také na to, kdy konkrétně se bude hrát. Ani letos nebude výjimkou pravidelný květnový termín. Konkrétně začne MS v hokeji 2017 dne 5. května, což je už tradičně pátek. Konec je naplánován tradičně na neděli za 14 dní. Tím termínem je 21. května. Pokud jde o první den, tak právě v tento se odehrají první zápasy v rámci skupin. V posledním dni dojde k tomu, že se zjistí, kdo se stane mistrem světa, kdo skončí druhý, stejně jako se zjistí i to, kdo si ze šampionátu odnese třetí a kdo bohužel také čtvrté místo.

Na Mistrovství světa v hokeji 2017 budou favorité, i nováčci

Podívejme se i na skladbu týmů. Rozhodně zde nechybí favorité, jako třeba Kanada, nebo Finsko. Ty se potkají již v rámci skupiny. Tou bude ta francouzská, s označením písmenem B. Do té bude patřit podle rozlosování Mistrovství světa v hokeji 2017 i český tým. Je tedy jasné, že to pro nás nebude jednoduché. Pokud jde o druhou skupinu, najdeme v ní například neméně favorizované Rusko. Zapomínat ale nesmíme také na nováčky. Tím, který se na letošní šampionát probojoval z baráže, je tým Slovinska, který v loňském roce v Rusku chyběl.