10 sérií filmů na víkend – 2. část

 1. Avengers
 • Superhrdinové zachraňující svět před zkázou a jejich protivníci, tak přesně to je parketa Marvelu. Z jejich „dílny“ pochází snad každý nebo alespoň většina superhrdinů i záporáků, kteří se Vám vybaví. V čele všech stojí ti nejmocnější společně jako Avengers.
 • Avengers si můžete pustit samostatně jako prozatím dva filmy nebo můžete shlédnou všechny filmy o samotných superhrdinech.
 • Prvním je Hulk, vědec, který se po nehodě v laboratoři mění při vzteku v obrovskou zlou a zelenou stvůru. Jsou o něm natočeny dva filmy: Hulk a Neuvěřitelný Hulk.
 • Druhým je Iron man. Vývojář zbraní Tony Stark je zajat teroristy, kteří po něm chtějí vyrobit zbraň, to ale odmítne a začne vyrábět železný oblek, se kterým se dostane domů. Po návratů přestává vyrábět zbraně a snaží se zdokonalovat svůj vynález. O Iron manovi jsou natočeny tři filmy, kterou jednoduše očíslovány (1, 2, 3)
 • Dalším hrdinou přizvaným do Avengers je Thor, i když superhrdina je pro něj špatné slovo. Thor pochází z jiného světa stejně jako jeho bratr Loki, který se snaží zabrat Zemi pro sebe. O Thorovi jsou natočeny 3 filmy: Thor, Thor – Temný svět, Thor – Ragnarok.
 • Posledním superhrdinou je Kapitán Amerika. Za války testovali sérum na zlepšení lidských schopností – především síly, a tak se z nevýrazného a drobného chlapce stal pohledný, vysoký a velmi svalnatý muž. Při nehodě zamrzne Kapitán Amerika v ledu a když jej po několika letech najdou a rozmrazí, pomáhá SHIELDu v boji s padouchy, ale není jednoduché zvyknout si na nový svět. Kapitán Amerika má dva samostatné filmy: Kapitán Amerika – První Avenger, Návrat prvního Avengera, poslední film je sice pod hlavičkou Kapitána Ameriky, ale shrnuje téměř všechny hrdiny Avengers, nazvaný je Občanský válka.
 • Jednotlivé filmy vznikaly postupně a všechny tyto superhrdiny spojují filmy – Avengers a Avengers: Age of Ultron. Avengers je tedy jakési „sdružení“ těch nejlepších superhrdinů, které má na starost SHIELD.
 • Vznikl také seriál Agenti SHIELDu, který se v podstatě zabývá „jen“ prací samotných agentů bez hlavních superhrdinů.
 • Série všech filmů od Marvelu se hodí na dlouhé dny, kdy opravdu není co dělat. Nejlepší je pohlídat si i jednotlivé roky, aby filmy opravdu navazovali (občas něco v pozdějších dílech navazuje na Avengers a naopak)
 1. Transformers
 • Záchrana světa trochu jinak. Máte rádi Sci-fi, ale omrzeli Vás „klasické“ filmy s mimozemšťany nebo se Vám již okoukal Terminátor, ale na roboty nechcete zanevřít? Pusťte si čtyř dílnou sérii Transformers.
 • Jsme ve vesmíru opravdu sami? Hledáme život podobný tomu našemu, ale co když existuje život úplně jiný? Co když Vaše auto má mimozemský původ a vy jste důležití pro celou planetu a vaše auto vás má chránit? Myslíte, že jsou to nesmysli? Sam (hlavní hrdina) by s Vámi jistě souhlasil do chvíle, než ho jeho staré Camaro uneslo a on se tak stal svědkem boje dvou obrovských robotů – Autobota a Deceptikona, ovšem jeden z nich Sama brání a druhý se chce zmocnit brýlí, které draží na internetu. Do takřka válečného filmu je lehce zahrnuta i milostná aférka, když se k Samovi, jeho autu a všem ostatním příhodám přimotá Mikaela. V dalších dílech se vyskytují nové hrozby ze světa transformerů, které lidé nejsou schopni vyřešit sami, a tak tu Autoboti zůstávají skryti a připraveni bojovat, aby naše planeta nebyla zničena tak, jako ta jejich.
 1. Flynn Carsen
 • Svět nemusí vždy zachraňovat jen superhrdinové, někdy stačí ne-obyčejný knihovník.
 • Dá se říct, že se jedná, o jakého si „pokračovatele“ Indiana Jonese. Flynn je zapálený student, ale ve škole nemůže studovat věčně, proto se vydá na pohovor do knihovny, kde ovšem nehledají obyčejného knihovníka, také to není obyčejná knihovna. Práce zahrnuje hledání starověkých relikvií a artefaktů a jejich hlídání, protože se nejedná o „obyčejná“ kopí, knihy nebo kalichy, jsou to všechno opravdové předměty z pověstí a bájí, které v nesprávných rukou mohou znamenat zkázu lidstva. Flynn ale není dobrodruh, proto ho musí vždy doprovázet průvodkyně, která se vyzná v divočině i boji.