10 sérií filmů na víkend – 1. část

Máte volno a rosničky hlásí sníh, déšť, jste nemocní nebo se Vám prostě jen nechce z postele, ale nevíte, jak se zabavit? Pusťte si seriály či filmy, které mají více dílů. Nevíte, které to jsou? Snad Vám tento článek pomůže.

Filmů s více díly je celá spousta a hledat se dá všude možně a můžete si vybrat z různých žánrů. V tomto článku jsou vybrané filmy s více díly z různých filmových zákoutí, ať už dobrodružné, detektivní, sci-fi, fantasy nebo animované.

 1. Piráti z Karibiku
 • První série se dá zařadit mezi dobrodružné, tak trochu fantasy, komedie a akční.
 • Hlavní roli podivínského Kapitána Jacka Sparrowa zde bezkonkurenčně ztvárnil Johnny Depp, tvrdí se, že Depp se své role zhostil na tolik, že se jako Jack Sparrow choval i v reálném životě (což dosvědčuje i jeho opravdové tetování na pravé ruce ve tvaru vrabce (anglicky sparrow) letícího nad mořem při západu slunce). Série pirátských filmů – jak jsem již naznačila – vypráví především příběhy Kapitána Jacka Sparrowa, jehož minulost je pro všechny záhadou. Co ale záhadou není jsou Jackovy problémy, do kterých se vždy snadno dostane, ale také vždy důmyslně vymyslí, jak z maléru ven.
 • Série sestává prozatím ze čtyř filmů, premiéry pátého dílu se plánují na květen tohoto roku (2017) a mluví se i o šestém dílu, jeho natáčení ale prozatím není potvrzeno.
 • První díl Prokletí Černé perly začíná běžným dnem v přístavu Port Royal, další události ale změní život Elizabeth (Keira Knightly) a Willovi (Orlando Bloom), když se v přístavu objeví Kapitán Jack Sparrow a najde pirátský medailon na Elizabethině krku.
 • V druhém díle nazvaném Truhla mrtvého muže je na Jack poslán Kraken, aby jeho i Černou perlu stáhl do říše mrtvých. Jack se ale snaží najít klíč od truhly i truhlu samotnou, ve které je ukryto srdce Davyho Jonese, aby ho mohl probodnout a odvolat tak Krakena.
 • Ve třetím díle – Na konci světa – se Will s Elizabeth snaží vysvobodit Jacka z říše Davyho Jonese, aby mohli svolat Bratrstvo pirátu a zahnat tak hrozbu konce pirátů.
 • Ve čtvrtém díle – Na vlnách podivna – se Jack vydává hledat pramen mládí, v tom mu ale chce zabránit kapitán Černovous.
 • Pátý díl je v češtině nazván jako Salazarova pomstna, ale volný překlad z angličtiny by měl být „Mrtví nevypráví příběhy“ nebo „Mrtví už nic neprozradí“. V angličtině je to tedy Dead mens tell no tales. O čem bude uvidíme v kinech od května 2017
 1. Fantomas
 • Detektivní příběh o padouchovi s modrou maskou je jistě všemi známý. Filmových adaptací bylo několik, ale nejznámější z nich je asi trilogie s Louis de Founésem v roli inspektora a Jeanem Marais v roli Fantomase a novináře Fandora z let 1964–1967.
 • Fantomas je mistr převleků, a to nejen co se týče oblečení, ale také obličejů. Ve svém sídle si vyrábí masky svých objetí, za které se po jejich vraždě vydává, aby mohl loupit drahé šperky i peníze. V tom mu ale chce zabránit inspektor Juve. Fantomas ovšem není jen tak nějaký lehkomyslný zlodějíček, své zločiny má precizně dopředu naplánované do posledního detailu a je vybavený všemožnými technologiemi, a proto není jednoduché jej odhalit.
 • Filmy: Fantomas, Fantomas se zlobí a Fantomas kontra Scotland Yard se hodí na dny, kdy si chcete odpočinout a příjemně se pobavit.